12 راهکار برای بالا بردن سریع بازدید استوری

 برای بالا بردن بازدید استوری اینستاگرام چکار کنیم؟

اینستاگرام در ابتدای ورود به دنیای مجازی یک ابزار برای به اشتراک گذاشتن حال و هوای کاربران با هم بوده است. اما امروزه به یک ابزار حرفه ای برای فروش و راه اندازی کسب و کار تبدیل شده است. با تبدیل شدن اینستاگرام به یک ابزار معرفی و فروش، نحوه استفاده از اینستاگرام نیز تغییر پیدا کرده است.شما نمیتوانید کسب وکاری موفق بدون در نظر گرفتن این تغییرات داشته باشید. بنابراین باید به روز باشید و با تغییرات الگوریتم های اینستاگرام، تغییر کنید.

علت اهمیت افزایش سین استوری

همانطور که در جریان هستید امروزه استوری ها نقش بسیار پررنگی در تبلیغات دارند و افزایش بازدید استوری اینستاگرام نقش بسیار پررنگی در تعداد فالوور ها و معرفی شما دارد. استوری اینستاگرام به عنوان یک استراتژی تبلیغاتی در اینستاگرام محسوب میشود.

چرا بازدید استوریم کم شده؟

ممکن است برای شما در اینستاگرام این اتفاق افتاده باشد که بازدید استوری شما به‌طور چشمگیری کم شود یا خود اینستاگرام فعالیت شما را محدود کند. دلیل کم شدن سین استوری، رعایت نکردن موارد زیر است:

گذاشتن استوری‌های بدون محتوا و تکراری

قرار دادن هشتگ‌های زیاد و تکراری

استفاده از ربات‌ برای بالا بردن سین استوری

شادوبن شدن

به کارگیری هشتگ ها

آیا می‌دانستید وقتی کاربرها هشتگ‌ها را سرچ کنند، استوری‌های مرتبط هم نمایش داده می‌شوند؟ پس هیچوقت هشتگ‌ها را در استوری فراموش نکنید. سعی کنید از هشتگ‌های پرطرفدار و البته مرتبط استفاده کنید. مرتبط با پرسونای مخاطب‌ها. مثلا ببینید فالوورها بیشتر دنبال چه چیزی هستند؟ یعنی چی سرچ می‌کنند؟

هشتگ ها که به عنوان یکی از راه های موثر برای معرفی پیج خود به دیگران در پست ها شناخته می شد، امروزه در استوری ها نیز به کار گرفته می شود. قبلا مردم تنها در پست های خود از هشتگ ها استفاده می کردند اما امروزه ثابت شده است هشتگ ها نقش مهمی در افزایش بازدید استوری ها نیز دارند.

افراد و برندها را منشن کنید

یکی دیگر از ترفندهای کاربردی و ساده برای افزایش بازدید استوری در اینستاگرام منشن کردن یا همان تگ گردن دیگران در استوری تان است.

این کار حتی می تواند تحت عنوان تبادل صورت گیرد به این صورت که شما با فردی که فالوورهای تقریبا برابری دارید، تبادل می کنید و برای یکدیگر استوری می گذارید. این کار باعث می شود کسب و کار هر دو طرف بدون هزینه تبلیغ شده و بازدید پیج شما افزایش یاید.

از لوکیشن برای بالا بردن بازدید استوری استفاده کنید

وقتی شما در استوری لوکیشن بگذارید، پست شما در اکسپلور برای کابرهای آن منطقه نمایش داده می‌شود. پس اگر استوری شما مربوط به لوکیشن خاصی هست، حتما آن را در استوری بگذارید. اگر هم مربوط نیست، سعی کنید از لوکیشن‌های مختلف برای افزایش بازدید کمک بگیرید.

کپشن طولانی ننویسید

گر کپشن طولانی باشد، اکثر مخاطبان آن را نمی‌خوانند و به همین دلیل اگر حرف مفیدی هم در آن بین گفته شود مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرد، به جای استفاده از کپشن طولانی، از عکس نوشته به صورت اسلایدی استفاده کنید.

به کار بردن استوری هایی با موضوعات متنوع

اگر چه به کارگیری یک رویه یکسان با موضوعی مشخص لازمه فعالیت در اینستاگرام و جلوگیری از آشفتگی پیج است اما به کار بردن استوری های متنوع می تواند به افزایش بازید استوری شما کمک کند. استوری های خود را به گونه ای که کاملا از موضوع پیج خود خارج نشوید تغییر دهید و برای تنوع از استوری های دیگری استفاده کنید.

شما در ۱۲ ساعت می توانید ۱۰۰ استوری بگذارید که این استوری ها می تواند شامل عکس ها، فیلم ها و بومرنگ های متنوع باشد. اگر از موضوعات ترند برای استوری های خود استفاده کنید، مخاطبان ترغیب می شوند تا انتهای استوری های شما را ببینند.

خلاقیت داشته باشید

منظور از داشتن خلاقیت این است که تمام پست‌های خود را در یک موضوع یا با یک شکل خاص منتشر نکنید. داشتن خلاقیت باعث می‌شود تا ویو استوری و بازدید پست‌های شما روند صعودی داشته باشد و در نهایت منجر به افزایش بازدید صفحه‌ی شما می‌شود.

سعی کنید در مورد جنبه‌های مختلف کار خود صحبت کنید و فقط از یک منظر به کسب و کار خود نگاه نکنید. همچنین در طراحی پست‌ها و نوع محتوایی که به کار می‌برید هم تنوع داشته باشید تا پیج شما برای مخاطب تکراری نشود و همیشه محتوای پیج شما را دنبال کند.

از کاربران بخواهید استوری بعدی را ببینند

خیلی وقت‌ها در پیجتان بیشتر از چند تا استوری می‌گذارید. حتما می‌دانید که خیلی از کاربرها هم با دیدن یک استوری، از آن خارج می‌شوند. پس برای بالا بردن بازدید استوری، کاری کنید که کاربرها تشویق به دیدن استوری‌های بعدی شوند. ساده‌ترین کار هم این است که از آن‌ها بخواهید استوری بعدی را ببینند. یا داستان نیمه تمامی را در یک استوری بگذارید و ادامه آن در استوری بعدی!

با فالوورها تعامل داشته باشید و سرگرمشان کنید

بیشتر فالوورها دنبال محتواهای سرگرمی هستند، مخصوصا در استوری! اصلا تجربه نشان داده استوری‌هایی بیشترین بازدید را دارند که سرگرم کننده باشد. مثلا استوری‌های سریالی تهیه کنید. پشت سر هم باشد و مثلا بخشی از آن را هم یک روز دیگر ادامه دهید.

نوعی از محتوا که فالوورها حسابی دوستش دارند، پشت صحنه است. مثلا اگر کسب و کاری دارید، پشت صحنه مربوط به کارها و کارمندها را منشتر کنید. یا اگر بلاگرید، مسائل مربوط به زندگی شخصیتان (البته آن‌هایی که قابل انتشارند😊) را استوری کنید.

لایو برگزار کنید

در مورد موضوعی که در پیج خود دارید، سعی کنید با متخصصان آن موضوع لایو برگزار کنید. لایو باعث می‌شود تا تعامل شما با مخاطبان بیشتر شود و حس اعتماد پذیری آنها را افزایش می‌دهد.

بهترین استوری های خود را هایلایت کنید

یکی از مفیدترین قابلیت هایی که در خصوص استوری های اینستاگرام وجود دارد، امکان هایلایت کردن استوری ها است. شاید به نظر عجیب برسد اما این کار نیز منجر به افزایش بازدید استوری شما خواهد شد.

افراد جدیدی که به پیج شما مراجعه می کنند با دیدن استوری های هایلایت شما، به پیج تان جذب می شوند و شما را فالو می کنند در نتیجه به طور کلی بازدید های پیج و استوری هایتان افزایش می یابد.

دست از استوری گذاشتن برندارید

در پست گذاشتن باید قناعت کنید اما در استوری گذاشتن نه! البته منظورم این نیست که هر ۵ دقیقه یک استوری بگذارید!! ولی سعی کنید در روز حداقل ۱ یا ۲ استوری را در تقویم محتوایتان داشته باشید. ولی دقت کنید که استوری‌های تکراری نگذارید. استوری‌های جذاب و باحال را اولویت قرار دهید و برای آن برنامه ریزی کنید.

آزمایش، تجزیه و تحلیل، مقایسه و تکرار استوری ها

به یاد داشته باشید که هر فرد متناسب با موضوع پیج خود و بررسی هایی که از استوری های خود دارد، می تواند تشخیص دهد چه روش هایی می تواند منجر به افزایش بازدید استوری شما شود.

این کار با گذر زمان و صبر و شکیبایی صورت می گیرد. با آپلود هر استوری، با تجزیه و تحلیل استوری خود بپردازید. تعداد بازدیدهای استوری خود را مشاهده کنید و ببینید کدام مدل استوری ها بازدید و اینگیجمنت بیشتری می گیرند.

بررسی این معیار ها نقش بسیار مهمی در تولید محتوای استوری های آینده و افزایش بازدید استوری شما خواهد داشت چرا که اطلاعات بسیار مهمی در خصوص کاربران به شما می دهند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =