هایلایت استوری اینستاگرام

هایلایت استوری اینستاگرام

زمان مطالعه: 3 دقیقه

 

قابلیت hightlight از دیگر ویژگی های جذاب اینستاگرام است که اخیرا به لیست امکانات اینستاگرام افزوده شده است.

هایلایت اینستاگرام به شما اجازه می دهد استوری های خود را روی پروفایلتان نگه دارید.

در این صورت تا هر موقع که بخواهید می توانید استوری های هایلایت شده را روی صفحه خود نگه دارید تا دیگران آن را ببینند.

آموزش هایلایت کردن استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام راهی عالی برای اشتراک گذاشتن تجربیات روزمره شما با فالوور های شماست. با این حال گاهی از بین رفتن ۲۴ ساعته آن، مخصوصا اگر چیز مهمی به اشتراک گذاشته باشید کمی ناراحت کننده خواهد بود.

با استفاده از هایلایت استوری، میتوانید استوری های مورد علاقه خود را دسته بندی کنید و از همه استوری هایی که تا الان گذاشته اید استفاده کنید.این هایلایت ها درست زیر عکس پروفایل شما خانه دارند.

در اینجا و هر جای دیگر میتوانید هایلایت هایی که درست کرده اید را ببینید. آنها تا هر زمان که بخواهید در این جا خواهند بود و هر وقت بخواهید میتوانید آن را پاک کنید.

نحوه هایلایت استوری اینستاگرام

برای هایلایت کردن استوری اینستاگرام داشتن حداقل یک استوری الزامی است. یکی از قابلیت های اینستاگرام امکان ذخیره استوری ها در آرشیو می باشد تا بتوان در آینده آنها را هایلایت نمود

برای اینکه یک استوری را در اینستاگرام هایلایت کنید، نیاز نیست کار خاصی انجام دهید. با چند تب و کلیک ساده، یک استوری هایلایت ایجاد کنید پس با  آموزش هایلایت اینستاگرام ما همراه باشید.

هایلایت کردن استوری های اینستاگرام در همان لحظه ثبت استوری

وارد قسمت استوری اینستاگرام تان شوید و تصویر یا متن دلخواه تان را آپلود کنید. سپس آیکونی که در تصویر زیر مشخص کرده ایم را لمس کنید تا استوری شما، وارد قسمت هایلایت ها شود.

وقتی این آیکون را لمس کردید، سپس روی علامت + کلیک کنید تا یک مجموعه هایلایت جدید ایجاد شود. شما باید برای این مجموعه جدید ایجاد شده، یک نام انتخاب کنید و سپس گزینه Add را انتخاب کنید.

استوری شما وارد قسمت هایلایت شد. اکنون اگر به قسمت پروفایل تان وارد شوید، می توانید استوری که هایلایت کردید را، در قسمت بالای پست ها، ببینید.

این استوری تا زمانی که شما آن را حذف (Delete) کنید، در صفحه تان باقی می ماند و مخاطبان تان می توانند آن را در پروفایل شما ببینند.

ما معمولا استوری هایی را هایلایت می کنیم که نیاز داریم مخاطبان ما همیشه آن ها را ببینند. به عنوان مثال اگر یک پیج فروشگاهی دارید، با هایلایت کردن قیمت ها می توانید خود را از سیل پرسش های سرازیر شده درباره قیمت، رها کنید.

و یا اگر اینفلوئنسر هستید، شرایط همکاری تان را در یک استوری توضیح داده و آن را هایلایت کنید. این عمل هم کار شما را راحت تر می کند و هم کسی که قصد همکاری با شما را دارد.

گاهی اوقات ما یک اکانت شخصی داریم و نمی خواهیم اطلاعات خاصی را به مخاطب دهیم.

صرفا برخی استوری ها هستند که برایمان بسیار دوست داشتنی یا خاطره انگیز هستند و آن را هایلایت می کنیم. مثل عکسی که از روز تولد مان استوری کرده ایم.

هایلایت کردن استوری های اینستاگرام از بین استوری های قبلی

برای هایلایت کردن استوری های اینستاگرام از بین استوری‌های قبلی، کافی است روی عکس پروفایلتان کلیک کرده و سپس روی نماد ellipsis (…) در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. سپس گزینه “Create Highlight” را انتخاب نمایید.

در مرحله بعدی باید بین تصاویر و فیلم‌هایی که در بخش استوری‌های شما هستند، یک مورد را انتخاب کنید.

شما می‌توانید هر تعداد فیلم و عکس که بخواهید را از آرشیو خودتان انتخاب کنید. بعد از اینکه همه موارد را انتخاب کردید، روی گزینه “Next,” کلیک کنید.

در این مرحله باید یک تصویر برای کاور استوری انتخاب کنید. برای این کار روی گزینه “Edit Cover” برای اضافه کردن عنوان هم روی گزینه “Highlights” کلیک کنید. سپس گزینه “Add,” را انتخاب کنید.

به همین سادگی استوری مورد نظر شما هایلایت شده و برای فالوورهایتان به نمایش درمی‌آید.

حذف هایلایت‌های اینستاگرام

اگر بخواهید یکی از هایلایت‌های موجود در صفحه اصلی پیج را حذف کنید، تنها کافی است که هایلایت مورد نظر را انتخاب کرده و روی “Delete Highlight” کلیک کنید. سپس گزینه تایید را بزنید.

برای اضافه کردن یا حذف یک فایل از هایلایت‌های خود کافی است دست‌تان را روی آن نگه دارید و صبر کنید تا گزینه‌های مورد نظر نشان داده شوند. سپس روی گزینه ویرایش هایلایت کلیک کنید.

از اینجا می‌توانید هر کدام از عکس‌ها یا فیلم‌هایی که مورد نظرتان است را انتخاب کرده و حرف کنید. برای این کار روی عکس یا ویدئو مورد نظر ضربه بزنید تا گزینه‌ای برای حذف وسط صفحه به نمایش دربیاید. در این مرحله روی گزینه “Delete” کلیک کنید.

نکات مهم در ایجاد هایلایت اینستاگرام

پیش تر توضح داده شد که چگونه هایلایت اینستاگرام را فعال کنیم اما در این خصوص باید به یکسری موارد بسیار مهم دقت داشته باشید از جمله:

  • هایلایت های جدید اضافه شده در سمت چپ پروفایل ظاهر می شوند.
  • با حذف استوری هایلایت شده، استوری مورد نظر در آرشیو استوری ها قابل دسترس است.
  • در ایجاد تعداد هایلایت ها محدودیتی وجود ندارد.
  • نام و کاوری که برای هایلایت انتخاب می کنید در پروفایلتان نشان داده می شود. بنابراین بهتر است نام و کاور هایلایت را متناسب با استوری های موجود در آن انتخاب نمایید.
  • از قابلیت هایلایت اینستاگرام می توان جهت دسته بندی استوری های خود استفاده نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =