فالوور فیک

تشخیص فالوور فیک

زمان مطالعه: 5 دقیقه

ابتدا ببینیم فالوور فیک چیست؟

منظور از فالوور فیک با فالوور روح، پیجی است که هیچ نشانی از واقعی بودن ندارد.

مثلاً پیجی شما را دنبال می‌کند و هیچ واکنشی نسبت به پست‌های شما از خود نشان نمی‌دهد، اما وقتی آن پیج را بررسی می‌کنید، می‌بینید که انگار کسی این پیج را ساخته و به حال خود رها کرده است.

اما واقعیت این است که این پیج‌ها، برای اهداف خاصی مثل فروش فالوور فیک اینستاگرام ساخته می‌شوند. در واقع، هدف اصلی هم همین است.

فالوور فیک، تنها عدد فالوورها را زیاد می‌کند، اما در واقع، مانند مرده‌ایست که هیچ‌کاری از او ساخته نیست.

برخی از پیج‌ها، خودشان به دنبال خرید فالور فیک هستند و دوست دارند با این روش، رقم فالوورهای‌شان را بیشتر کنند.

اما در برخی موارد، پیش می‌آید که تعدادی فالوور روح یا فیک، پیج شما را دنبال می‌کنند.

سعی کنید زمانی که تعداد فالوورهای‌تان کم است، این مورد را بررسی و آن‌ها را حذف کنید، چراکه اگر تعداد فالوورهای فیک پیج‌تان زیاد شود، از آن طرف نرخ تعامل پست‌های‌تان به شدت کاهش می‌یابد.

چجوری فالوور فیک رو تشخیص بدیم؟

حتما شما هم در اینستاگرام با پیج های متعددی برخورد داشته اید که فالوورهای عجیب و غریب دارند و از طرفی شما بنا به هر دلیلی در اعتماد به این پیج ها مشکوک هستید.

یا میخواهید به آنها تبلیغ بدهید یا میخواهید خرید کنید.

راه‌های تشخیص فالوور فیک در اینستاگرام

نام کاربری

از ابتدایی ترین معیارهایی که می‌تواند در شناسایی فالوور فیک به کار گرفته شود، یوزرنیم پیج است.

نام کاربری معمولا اولین چیزی است که هویت یک پیج به واسطه‌ی آن شناخته می‌شود.

هدف از حضور در اینستاگرام، دیده شدن و شناخته شدن است؛ بنابراین هرچه نام کاربری به نام واقعی شخص یا یک برند تشابه بیشتری داشته باشد مطلوب تر محسوب شده و احتمال واقعی بودن پیج بیشتر است.

البته ممکن است عده‌ کمی از کاربران به دلایل شخصی ترجیح دهند که هویت خود را در اینستاگرام پنهان کنند؛ ولی غالباً این‌گونه نیست.

در لیست فالوورهای خود دنبال یوزرنیم‌های عجیب و متمایز از بقیه باشید. نام‌های کاربری ناخوانا، بی‌معنی، پیچیده، توهین آمیز و یا نام هایی که ترکیبی از اعداد و حروف هستند.

عکس پروفایل

یکی دیگر از مهم‌ترین فاکتورهایی که می‌تواند در تشخیص پیج فیک به شما کمک کند، بررسی عکس پروفایل فالوورها می‌باشد.

فالوورهای فیک معمولاً عکس پروفایل ندارند. البته تمامی پیج‌های فیک این گونه نیستند و برخی برای خود عکس پروفایل نیز دارند.

 

در این موارد نیز معمولاً عکس‌ها به گونه‌ای هستند که میتوان فیک بودن آن‌ها را تشخیص داد.

 

بیو پیج

این بخش نیز می‌تواند کمک بزرگی در تشخیص فالوور فیک به ما کند. فالوورهای فیک چون توسط سیستم‌های خودکار ساخته می‌شوند، معمولاً برای خود بیو تنظیم نمی‌کنند.

در مواردی که این پیج‌ها بیو دارند نیز معمولا کلمات شانسی و بی‌معنی به کار رفته است؛ بنابراین چک کردن بیو می‌تواند در بررسی فالوورهای فیک بسیار مفید واقع شود.

میزان تعامل فالوور مورد نظر در پیج ما

یکی دیگر از معیارهای مهم در شناسایی فالوور فیک از واقعی، نرخ تعامل پیج است. اکانت‌هایی که فیک هستند و توسط یک انسان اداره نمی‌شوند، طبیعتاً نمی‌توانند مانند یک شخص واقعی در پیج تعامل داشته باشند.

حتی اگر پست‌های شما را لایک کنند و کامنت بگذارند، متن کامنت بر اساس یک نمونه‌ی آماده خواهد بود.

به همین دلیل است که برخی مواقع کامنت‌هایی دریافت می‌کنید که با محتوای پست ارتباطی ندارند؛ بنابر این اگر فالوورهایی دارید که هیچ فعالیتی در پیج شما انجام نمی‌دهند، احتمال فیک بودن آن‌ها زیاد است.

پست‌ها و استوری‌ها

اکانت‌های فیکی که شما را فالو می‌کنند، معمولاً در پیج خود پستی منتشر نکرده‌اند. همچنین این پیج‌ها در طول زمان استوری منتشر نمی‌کنند.

به این دلیل که اکانت‌های فیک توسط سیستم‌های اتوماتیک ساخته می‌شوند، اگر پست هم داشته باشند، پست ویدیویی منتشر نمی‌کنند و در اکثر موارد پست‌های عکس‌دار در پیج قرار می‌دهند.

بررسی این مورد نیز می‌تواند به تشخیص فالوورهای فیک از واقعی کمک بزرگی کند.

نسبت تعداد فالوورها به فالووینگ‌ها

به همین دلیل افراد بسیار کمی آن‌ها را فالو می‌کنند. از طرفی دیگر این پیج‌ها معمولا فالووینگ‌های زیادی دارند.

بنابر این اگر پیجی را مشاهده کردید که نسبت تعداد فالوورها به فالووینگ‌های آن بسیار کم است، می‌توانید این حدس را بزنید که این اکانت فیک است.

بررسی لایک‌ها

یکی از مهم‌ترین معیارهایی که در تشخیص فیک بودن فالوورهای یک پیج به کار می‌رود، لایک‌هایی است که برای پست‌های پیج مورد نظر ثبت شده‌اند.

چنانچه بیشتر افراد لایک‌کننده‌ی پست، نام‌های عجیب و غریب و نامربوط داشته باشند، احتمال این که فالوورهای پیج مورد نظر فیک باشند، نزدیک به 100% درصد است.

توجه به کامنت‌های پست‌ها

از دیگر مواردی که می‌تواند برای تشخیص فالوورهای غیر واقعی به ما کمک کند، تعداد و کیفیت کامنت‌هایی است که در زیر پست‌های پیج مورد نظر ثبت می‌شود.

اگر بیشتر کامنت‌های یک پیج توسط پیج‌های با یوزرنیم عجیب و غریب و یا بدون عکس پروفایل ثبت شده باشند، فیک بودن فالوورهای آن پیج تقریباً قطعی است.

فالوورهای فیک از کجا می‌آیند؟

اما شاید این سؤال برای‌تان پیش بیاید که اگر شما برای خرید فالوور فیک اقدام نکرده‌اید، پس چرا این پیج‌ها شما را دنبال می‌کنند؟براتون بیشتر توضیح میدم:

۱. پیج‌های رقیب!

اولین موردی که می‌خواهم به آن اشاره کنم، می‌توانند پیج‌های رقیب باشند.

یعنی پیج‌هایی که با شما در یک حوزه کاری مشغول به فعالیت هستند و برای اینکه بتوانند رشد پیج شما را متوقف یا کند کنند، این کار را انجام می‌دهند.

البته این مورد خیلی کم در بین پیج‌ها مشاهده شده، اما به هر حال هستند کسانی که اخلاق را رعایت نمی‌کنند و به جای تمرکز بر روی فعالیت خودشان، سعی می‌کنند رشد دیگران را کند کنند.

۲. تبلیغات انجام شده!

شاید این مورد برای‌تان کمی عجیب باشد، اما متأسفانه زیاد مشاهده می‌شود.

فرض کنید شما هزینه بالایی را بابت تبلیغ در پیجی پرداخت کرده‌اید. اما آن پیج، خودش به خوبی می‌داند که نرخ تعامل بالایی ندارد و تبلیغ شما هم بازدهی لازم را نمی‌گیرد.

کاری که انجام می‌دهند، این است که برای پیج شما فالوور فیک می‌زنند که در این‌صورت، چون توانسته‌اید تعداد فالوور خوبی را از این طریق جذب کنید، دوباره ترغیب می‌شوید که به همان پیج تبلیغ دهید.

اما غافل از اینکه درصد بالایی از فالوورهایی که از تبلیغ قبلی جذب کرده‌اید، فیک هستند و پیج شما را نابود می‌کنند.

۳. ربات‌ها

افراد و یا سایت‌هایی که در زمینه فروش فالوور فیک اینستاگرام فعالیت می‌کنند، گاهاً با استفاده از پیج‌های فیکی که در اختیار دارند، برخی دیگر از پیج‌ها را با اهداف خاصی فالو می‌کنند.

یکی از این اهداف، می‌تواند ارسال کامنت‌های تبلیغاتی باشد. گرچه اینستاگرام خیلی زیاد با این ربات‌ها مقابله می‌کند، اما هنوز هم برخی از آن‌ها فعالیت می‌کنند.

ارسال کامنت‌های تبلیغاتی از طرف فالوورهای فیک را خیلی زیاد مشاهده می‌کنیم. به هرحال، اگر دیدید که چرا کم و بیش فالوور فیک به پیج‌تان اضافه می‌شود، بدانید که در برخی موارد، اهدافی دارند.

۴. پیج‌هایی که دیگر فعالیتی ندارند

قبلاً هم گفتم که برخی از افراد هستند که پیجی را می‌سازند، اما نه برای آن تصویر پروفایل انتخاب می‌کنند، نه بیوی پیج را تکمیل می‌کنند، نه پستی قرار می‌دهند و خلاصه اینکه کار خاصی انجام نمی‌دهند.

پس از ساخت پیج‌شان، چند پیج دیگر را فالو می‌کنند و پس از مدتی، دیگر به فعالیت‌شان ادامه نمی‌دهند و پیج‌شان را به حال خود رها می‌کنند.

امکان دارد که مثلاً پیج شما را هم فالوو کرده باشند.

اینها فالوور فیک نیستند، بلکه فالوور غیر فعال هستند که البته باز هم تفاوتی در اصل قضیه نمی‌کند، چراکه هم پیج فیک و هم پیج غیر فعال، کارایی خاصی برای شما ندارند.

 

 

۵. برنامه‌های فالوور بگیر اینستاگرام

اگر از برنامه‌هایی مانند فالوئر بگیر اینستاگرام و این موارد استفاده کرده باشید، باز هم امکان دارد که فالوورهای فیکی از این طریق به پیج شما اضافه شده باشند.

پس دقت کنید که از هر اپلیکیشن و برنامه‌ای استفاده نکنید تا فالوور فیک به پیج‌تان اضافه نشوند.

نتیجه گیری

خوشبختانه بیشتر کسب و کارهای اینستاگرامی موانعی را که بر سر راه پیشرفت آن‌ها هستند، می‌شناسند.

اگر شما هم در حال کسب درآمد از اینستاگرام هستید و یا قصد راه‌اندازی بیزینس خود را دارید، بهتر است با بزرگترین مانعی که بر سر راه شماست، آشنا شوید.

فالوورهای فیک می‌توانند سرعت پیشرفت شما را به شدت کاهش دهند و حتی باعث جریمه‌هایی از سمت اینستاگرام شوند که جبران آن‌ها بسیار زمانبر است.

پس بهتر است قبل از این که تعداد دنبال‌کنندگان فیک پیجتان زیاد شود، آن‌ها را شناسایی کرده و با کمال احترام به سمت درهای خروج هدایتشان کنید.

ما در این مقاله انواع روش‌های تشخیص فالوور فیک از واقعی را آموزش دادیم تا بتوانید با استفاده از آن‌ها از سد این مانع بزرگ عبور کنید.

امیدواریم این مطلب برای شما همراهان همیشگی اینبو مفید واقع شده باشد.

در صورت بروز هرگونه مشکل و یا سوال، لطفاً در بخش نظرات با ما در ارتباط باشید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی، به سؤالات شما پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − شانزده =