بهترین سرمایه گذاری

بهترین سرمایه گذاری

زمان مطالعه: 3 دقیقه

سرمایه گذاری

یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی که افراد موفق و بزرگ دنیا آن را توصیه می کنند، سرمایه گذاری انسان بر روی خود است. این سرمایه گذاری نرخ بازگشت سرمایه فوق العاده ایی را برای شما خواهد داشت و این موضوع کاملا تضمین شده است.

نکته مهم این است که شما قبل از آنکه بتوانید چیزی برای ارائه به دیگران داشته باشید، می بایست ابتدا خود را به آن تجهیز کنید.

همه ما باید برای ارتقا و رشد دادن خودمان زمان صرف کنیم و بعد از آن برای پیشرفت توسعه زندگی مان استفاده کنیم. باید مهارت ها و توانمندی هایتان را در بالا ترین سطح ممکن قرار دهید تا بتوانید موفقیت و کامیابی خودتان را تضمین کنید.

زمانی که شما خودتان را دوست داشته باشید و برای خودتان ارزش قائل شوید، دیگران نیز به شما احترام می گذارند و شما را دوست خواهند داشت.

این وظیفه همه ما است که برای توسعه قابلیت ها و مهارت های خود، وقتِ بخصوصی اختصاص دهیم و در نتیجه بتوانیم مهارت ها و قابلیت های خود را به بهترین وجه ممکن، به دیگران انتقال دهیم.

چرا سرمایه گذاری بر روی خودتان، ابزاری قدرتمند است؟

 

سرمایه گذاری بر روی خودتان، یک پیام قدرتمند به خودتان و به جهان پیرامون شما مخابره می کند. آن پیام این است:

“توانایی های ذاتی و قابلیت های بالقوه ای که من دارم، آنقدر برایم با ارزش و مهم هستند که من مصمم هستم برای آنها، وقت، انرژی و توجه ویژه ای اختصاص دهم تا آن ها را به بالندگی برسانم و نتایج موثری کسب نمایم.”

زمانی که شما مصمم شوید تا بر روی خودتان سرمایه گذاری کنید، تمامی‌کائنات با شما همراه خواهند شد و پاداش اعجاب آور تصمیم خود را از محیط پیرامون خود، دریافت خواهید کرد.

من تمایل دارم تا راه های شگفت انگیزی با شما در میان بگذارم که از طریق آنها، شما می توانید بر روی خودتان سرمایه گذاری کنید. خبر خوش اینکه این راه ها، به هیچ وجه نیازمند هزینه کردن پول نیستند.

در نظر گرفتن یادگیری به عنوان یک سرمایه گذاری

 

افرادی موفق هستند که به طور مداوم تمام زمینه های زندگی خود را بهبود بخشند.

درست مثل یک گیاه سالم که به طور طبیعی می داند یا باید رشد کند یا توسط سایر علف های هرز و گیاهان از بین برود، کارآفرینان نیز می دانند که برای کسب پول بیشتر، باید رشد کنند و یا در عرصه رقابت، از بین بروند.

برای کسب درآمد بیشتر، ابتدا باید ذهنیت خود را نسبت به یادگیری تغییر دهید. هر روز سعی کنید چیزی ولو اندک بیاموزید.

این تغییرات اندک و تدریجی به نتایج بزرگی در زندگی شما ختم خواهند شد و اثری مانند تئوری گلوله برفی خواهند داشت.

در ذیل چند تاکتیک حیاتی برای یادگیری بهتر ذکر خواهد شد:

در طی روز 30 دقیقه مطالعه داشته باشید

کتابی تخصصی را در مورد موضوعی که می خواهید در آن حرفه ای شوید بیابید و مطالعه کنید.

 

به پادکست ها و کتاب های صوتی مراجعه کنید

این کار به شما اجازه می دهد تا در ماشین، در حالی که ورزش می کنید و یا در حال تمیز کردن خانه به یادگیری مطالب جدید بپردازید.

 

یک دوره آنلاین را آغاز کنید

دوره های آموزش الکترونیکی یکی از موثرترین روش های یادگیری هستند. کلیدهای موفقیت میانبر شما نیز کامپیوتر، تبلت و یا گوشی های هوشمندتان خواهند بود.

 

شرکت در کنفرانس ها و سمینارها

نه تنها شرکت در اینگونه محافل سبب می شود که استراتژی ها و تاکتیک های جدیدی را از سخنرانان عرصه ای که در آن گام نهاده اید یاد بگیرید، بلکه با افراد متمول در صنعت خود نیز آشنا خواهید شد.

 

مشاهده ویدئوهای آموزشی را فراموش نکنید

شما می توانید هر مهارتی را که دوست دارید بیاموزید را با جستجو کلمه کلیدی آن در یوتیوب و یا گوگل فرا گیرید.

 

اگر می خواهید درآمد بیشتری کسب کنید، روی خودتان سرمایه گذاری کنید. این بهترین روشی است که میزان درآمد شما را افزایش می دهد.

 

همه چیز از خود ما شروع می شود. دانش، قدرت می آورد. به قول برایان تریسی «برای اینکه درآمد بیشتری کسب کنید، باید بیشتر بدانید».

 

در دنیای درحال تغییر امروزی، بدون دانش و اطلاعات، نمی توانید به زندگی خود شکل دهید.

 

بهترین هدیه ای که می توانید به خودتان دهید، سرمایه گذاری روی خودتان و بالا بردن اطلاعات تان است.

وقتی روی خودتان سرمایه گذاری کنید، میزان درآمد شما افزایش خواهد یافت.

 

افراد موفق می دانند باید زمان زیادی را صرف رشد ذهن خود، کسب اطلاعات تازه و به روز و یادگیری مهارت های جدید کنند.

 

وارن بافت

وارن بافت به‌روزی اشاره می‌کند که به استخدام بنیامین گراهام درآمد. گراهام قهرمان زندگی بافت بود. به‌طوری‌که حتی امروز هم، کتاب گراهام را بهترین کتابی می‌داند که در مورد سرمایه‌گذاری نوشته‌شده است.

بافت روایت می‌کند که برای از خواب بیدارشدن و رسیدن به سر کار چه اندازه مشتاق بود. این شغلی بود که وارن بافت جوان حاضر بود برای داشتنش، پول بدهد.

برای همین هرگز تنها برای گرفتن یک چک و گذران زندگی نبود که وقت خود را می‌فروخت. او داشت بر روی خود سرمایه‌گذاری می‌کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − پنج =