افزایش امنیت پیج اینستاگرام

افزایش امنیت پیج اینستاگرام

 

امنیت پیج خودتون رو 100% بالا ببرید و نگران هک شدن پیج خودتون نباشید:
چندین نکته مهم که می توانند به شما کمک کنند امنیت پیج اینستاگرام رو به شخصه تامین کنید و دیگر نگران این موضوع نباشید که پیج شما هک شود و از دست برود…
اولین موضوعی که شما باید برای امنیت بدانید این است که راه های ارتباطی اینستاگرام با شما چیست؟ یعنی از چه راهی با شما وارد مکاتبه کردن خواهد شد.
تنها راهی که اینستاگرام با شما ارتباط برقرار میکند از طریق ایمیل هایی است که برای شما ارسال می کند و این موضوع در حقیقت یعنی: شما باید حتما یک ایمیل منحصر به فرد برای پیج اینستاگرامی خود داشته باشید.
پیشنهاد من این است که این ایمیل را فقط مخصوص پیج اینستاگرام نگهدارید و این ایمیل را هیج جای دیگری ثبت نکنید.
از دیگر فواید داشتن ایمیل اختصاصی این است که اگر دستگاه دیگری غیر از دستگاه شما وارد پیجتون شد تنها جایی که متوجه حضور خواهید شد ایمیلی است که از طریق اینستاگرام برای شما ارسال می شود. تمام کارهایی که شما بر روی پیجتون انجام می دید، رمزتون رو تغییر میدید، شماره تلفن را تغییر میدید و… از طریق اینستاگرام ایمیلی برای شما ارسال می شود و این تغییر از این طریق به اطلاع شما خواهد رسید.
دومین موضوع، شماره تلفنی هست که وارد پیج می کنید که همانند ایمیل باید این شماره تماس منحصر به فرد و اختصاصی پیج باشد. یعنی بعضی از افراد هستند که وقتی  فعالیت روی پیج خودشون رو استارت میزنن، شماره موبایلی که برای پیج انتخاب میکنن رو در چندین جای دیگه مثلا توی پیج  های دیگه یا سایت دیگه ثبت می کنند.
وجود این شماره تلفن اختصاصی باعث میشه اگر زمانی تصمیم به تغییر رمز پیجتون گرفتید خواهید توانست از طریق این شماره، رمز قبل رو بازیابی و رمز جدید رو وارد کنید.
و نکته ی آخر که شایان ذکر است: در بخش تنظیمات پیج وارد قسمت security بشوید و بخش login activity را در اولین اقدام چک کنید
این قسمت اطلاعاتی همچون اینکه تا به حال چه دستگاه هایی وارد پیج شما شده اند، هم اکنون چه دستگاه هایی بر روی پیج شماآنلاین هستند، چه دستگاه هایی چند ساعت پیش برروی پیج فعال بوده اند و حتی این دستگاه ها از کجا (محل جغرافیایی) به پیج شما متصل شده اند رو به شما نشان می دهد.
توجه: اگر شما فیلتر شکن استفاده می کنید ممکنه لوکیشن خارج از ایران رو براتون نشون بده.
پیشنهاد من به شما این است، زمانی که  می خواهید وارد مرحله ی  ساختن و ایجاد رمز جدید شوید، تمامی دستگاه هایی که تا به حال به پیج شما متصل بوده اند را از پیج خارج کرده و فقط دستگاه فعلی خودتان را نگهدارید.
پس از برسی قسمت login activity  وارد قسمت tow-factor authentication شوید. در این بخش با 3 تا گزینه روبرو می شوید که هم اکنون فقط 2 گزینه آن قابل دسترسی و استفاده برای ما ایرانی هاست. یکی از گزینه ها، اپلیکیشنی است که هر 30 ثانیه یک بار رمزی جدید برای شما ارسال می کند.
گزینه ی دوم ارسال پیامک است که به شماره شما پیامک ارسال می شود و شما رمز جدید پیج رو از این طریق دریافت خواهید کرد .
و گزینه ی نهایی whatsapp است که البته برای کاربران ایرانی هنوز فعال نشده است و قابل استفاده نیست.
این گزینه ها در حقیقت باعث فعال شدن پسورد 2 عاملی پیجتون میشن و زمانی که یک شخص دیگر غیر از شما که رمز پیج را نیز دارد بخواهد برای بار اول وارد پیج شود نیازمند به این رمز دوم و یک تایید دوم همانند رمز پویا خواهد بود تا بتواند وارد پیج شود.
پس به طور خلاصه به این توصیه عمل کنید به طریق یکی از این 2 روش حتما رمز دو عاملی رو برای پیجتون فعال کنید.
نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که حتما حتما هر دو مورد، هم اپلیکیشن و هم روش پیامک را برای پیج خود فعال داشته باشید تا در مواقعی که به یکی از روش ها دسترسی ندارید بتوانید از روش دیگر به رمز دسترسی پیدا کنید.
پس به طور خلاصه با داشتن شماره تماس و ایمیل اختصاصی، بررسی login activity  و فعال کردن رمز دو مرحله ای  می توانید امنیت پیج خودتان  را 100% تضمین کنید
و اما نکته آخر:
وقتی اپلیکیشن رو فعال می کنید، بلافاصله برای شما 6  کد ریکاوری ارسال میشه که باید حتما حتما این کدها را جایی یادداشت کنید یا اسکرین شات بگیرید و در جایی مطمئن نگهدارید.
این کدها زمانی به درد خواهند خورد که شما به هر دلیلی اپلیکیشن رو حذف می کنید یا مثلا به دلیل فرمت شدن گوشی، اپلیکیشن از گوشی شما حذف بشود، در این زمان فقط و فقط از طریق این کدها خواهید توانست پیج را بازیابی کنید.
با این چند مورد شما امنیت پیجتون 100% تضمین خواهد بود و دیگر هیچ نیازی نیست که به کسی هزینه ایی برای امنیت پیجتون پرداخت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + شش =